Advokátní kanceláře Třebíč

Zastupování poškozených při dopravních nehodách

Dopravní nehody s sebou zravidla přinášejí i vznik škody. Zejména škody na majetku (rozbitá auta) a škody na zdraví. Poškození mají právo na její náhradu.

Náhrada škody je zpravidla realizovaná prostřednictvím pojišťoven z povinného ručení. Mnohdy však pojišťovna nezaplatí všechnu škodu, ale pouze část škody s poukazem na amortizaci. K tomuto postupu je možno uvést, že právo na náhradu škody žádnou amortizaci nezná a pojišťovny by neměly náhradu škody takto krátit. Pokud se to děje, je možné se po pojišťovně domáhat zaplacení celé škody. Naše kancelář Vám může být nápomocná při vymáhání části náhrady škody, kterou Vám pojišťovna odmítá proplatit.

Varování: V praxi se občas stává, že jsou poškození kontaktováni přímo advokátem, nebo dostanou od pracovníka pojišťovny doporučení na určitého advokáta, případně poškozenému dají rovnou jeho vizitku. Takové jednání je však dle advokátních předpisů zakázané!! A dobře Vám radíme, vyberte si jiného advokáta. Pracovníci pojišťoven Vám sice budou namlouvat, že jimi protěžovaný advokát je "odborník na náhradu škody", ale nevěřte jim. Uplatnit náhradu škody je poměrně dosti rutinní a jednoduchá věc, takže "odborníky na náhradu škody" jsou v tomto směru všichni advokáti.